Čo ohrozuje rodinu

Keď máme také skvelé psychologické poradne, prečo sa rozpadáva polovica manželstiev?

Ak Dr. Plzák tak vtipne napísal svoje knihy, prečo sám nebol vzorom v harmonických rodinných a partnerských vzťahoch?

Ak rodičia majú problémy s deťmi, prečo ich tí uznávaní odborníci nevedia uspokojivo vyriešiť? Teraz možno niekto povie, že zovšeobecňujem, ale osobne som sa ešte fakt nestretol s prípadom, kedy by boli takéto problémy pod vedením psychológov skutočne KOMPLETNE vyriešené. Musel by som si poriadne lámať hlavu, či som kedy stretol psychiatrického pacienta, ktorý by mi potvrdil, že vedie pod vplyvom otupujúcich psychofarmák radostnú existenciu. Ak som teraz nejakého čitateľa rozhorčil, tak mu poradím už iba jedinú vec, ktorú má urobiť na vlastnú päsť – nech si vyhrnie rukávy a začne pátrať po prípadoch, kedy sa nejakí žiaci dopustili masových vrážd voči učiteľom a spolužiakom. Hlavne netreba vynechať v pátraní medikamenty, ktoré dostávali a zlyhanie “odborníkov” predvídať ich správanie…

Niekto by mohol namietnuť, že kňaz žijúci v celibáte asi tiež nebude dokonalou autoritou pre milostný život manželov. No dobre.

Prof. Wundt

Okolo roku 1870 sa snažil profesor Wundt dokázať, že človek je len zviera bez duše. Bola to doba železného kancelára Bismarcka a oháňať sa myšlienkou, že človek je zviera, bola dobová spoločenská objednávka. Zabíjať zvieratá je dovolené. Nemecko sa angažovalo v mnohých vojnách, schyľovalo sa k veľkým nacionalistickým konfliktom. Wundt vyhlásil, že v tele človeka nenašiel nič, čo by poukazovalo na dušu. Je to v istom zmysle komická predstava, duša predsa nie je bedňa gitu, ktorú objavíme počas pitvy v tele! Takto sa existencia duše nedokazuje.

S prof. Wundtom nám do histórie vkráčala čisto materialistická psychológia. Viera, že všetko je len otázkou synapsií v mozgu. Že človek je len tvor podriadený podnetom a reakciám. Spiritualita bola odsúvaná na vedľajšiu koľaj. Máme vraj len jeden život, smrteľné telo a nič k tomu. Za absurdné považujem, že psychológiu sa údajne učia aj kňazi v seminári. Veď to je podobná voľba, ako keď máte podozrenie, že tchor vraždí v kuríne, tak necháme pri sliepkach v noci líšku.

Manželom pri ich problémoch radia psychológovia. Pozrite sa na štatistiky rozvodovosti a schopnosť tejto modernej “vedy” s tým niečo urobiť.

Rodičom majú pomáhať pri rozličných diagnózach (hyperaktivita, ADHD, dyslexia, atď.) psychiatri so svojimi drogami. Pozrite si článok Kliatba SSRI.

My sa tu teraz ideme oháňať referendom na ochranu rodiny. Ak už uvažujeme nad tým, že sa jedná o sprisahanie proti morálke, tradičným hodnotám a má sa tým rozbiť základ spoločnosti, možno by bolo načase pozrieť sa, akú líšku v kuríne tu verejnosť odovzdane považuje za odborníka.

Existuje už len jedna horšia kombinácia:

Keď bigotná rodina zverí svoje “nepodarené” dieťa psychiatrom. Ak chcete jeden príklad za všetky, vyhľadajte si informácie k prípadu Leelah Acorn.

Foto: “Leelah Alcorn” by Source (WP:NFCC#4). Licensed under Fair use via Wikipedia – http://en.wikipedia.org/wiki/File:Leelah_Alcorn.jpg#mediaviewer/File:Leelah_Alcorn.jpg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>