Duch nezomiera

Pustite si najprv toto video a potom si prečítajte, čo vám chcem povedať.

Pripravení? Tak poďme na to:

Keď zabudneme na to, že náš život sa skladá z práce a každodenného styku s ľuďmi, ktorých sme si vybrali za spoločníkov pre svoj život, keď na chvíľu uprieme pozornosť na “správy” o tom, čo sa deje vo svete, môžeme získať o ľudstve úplne falošnú predstavu.

Nie, svet nie je len plný zloby, smrti ani vojny. Poviem vám, čo nám skutočne predkladá svet.

Podvečer príde k svojmu stanu beduín, čo strávil deň so svojimi čriedami oviec a kôz, aby si v mäkkom slnečnom svetle odpočinul a doprial si horúcu kávu so svojimi blízkymi. Roľník z Ukrajiny si sadá k stolu, aby sa usmial na svoju rodinu. Čašník z malej reštaurácie na predmestí Chicaga má ešte šichtu do polnoci, pilot z Austrálie sa v Londýnskom hoteli obráti na druhý bok, aby bol ráno čerstvý do služby a speváčka v Paríži opúšťa nahrávacie štúdio s myšlienkou, ako tú skladbu zajtra ešte vylepší.

Áno, na svete máme veľa biedy a utrpenia, na ktoré by sme nemali zabudnúť. Sú hladní, chorí a mŕtvi od vojenských zbraní, či ranení od nešťastnej lásky kdekoľvek na svete. Ale svet nie je to, čo nám predkladajú médiá.

Svet je v prvom rade túžba po harmónii, zmysluplnom živote a kráse.

Keď nás niečo vykoľají, keď je zlých správ nejako priveľa, pustite si hudbu, ako znie z videa, čo som vám sem dal a uvedomte si jednu vec.

Ľudský duch nezomiera. Je nesmrteľný a večný ako naša túžba po slobode.

Neviem, čo všetko chcel povedať jej autor, ale ja som z toho pochopil práve toto. Duch nezomiera.

Bravo, maestro Morricone!

Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>